Erkek Deri Kaban

Erkek deri kaban nedir? Hangi deri türlerinden yapılır? Modelleri kaça ayrılır? Nasıl kombin yapılmalıdır? gibi aklınıza takılan soruları bu kategorimizde yanıtlamaya çalışacağız.

 

Erkek Deri Kaban nedir?

Erkek deri kaban, diğer dış giyim ürünlerine nazaran kış mevsimi için daha uygun bir yapıya sahiptir. Soğuk havalarda içi kürklü deri kaban erkek modelleri daha fazla tercih edilmektedir. Doğal yapısı nedeni ile sizi sıcak tutacaktır. Erkek deri mont ve erkek deri ceket modellerini oranla daha uzun boyda olurlar. Karizmatik ve şık görüntüsünün yanı sıra sağlamlığı ve dayanıklılığı sebebi ile erkeklerin dolabında mutlaka bulunması gereken bir giyim ürünüdür. Deri kaban modelleri erkek modasında da hatrı sayılır bir yere sahiptir diyebilir ve genel hatları ile bu şekilde bahsedebiliriz.

 

Erkek deri kaban ne zaman giyilir?

Erkek deri kaban modelleri soğuk ve sert geçen kış mevsimlerinde rahatlıkla kullanılabilir, sizi diğer kumaş türlerinden imal edilen kaban modellerine göre çok daha fazla şekilde soğuktan koruyacaktır. Bunun sebebi yukarıda da bahsettiğimiz gibi doğal bir yapıda olması ve tamamen hakiki deriden üretilmesi ile alakalıdır. Sert iklim şartlarına göre tasarlanmıştır. Eğer dikkat ederseniz kuzey ülkelerinde (Rusya, Finlandiya, Ukrayna, Moldova, İsveç, Norveç, Polonya, Danimarka, Kanada vs.) yaşayan erkekler kış mevsiminde özellikle içi kürklü olan modelleri fazlasıyla kullanmaktadır. Toparlayacak olursak sonbahardaki serin havalarda sadece bir tişört üstüne de giyilebilir, kış mevsiminde kazak üzerine giyilerek de kullanılabilir. İlkbaharda da mart ayından sonra yerini başka deri giyim ürünlerine bırakır.

 

Erkek deri kaban modellerinin kullanım ömrü ne kadar?

Bu sorunun cevabı aslında tamamen ürünü kullanan kişi ile alakalıdır. Herhangi bir giyim eşyasının da ömrü kullanım şekline bağlıdır.

 

Erkek deri kabanlar nasıl kullanılmalı ve hangi şekilde muhafaza edilmeli?

Gerçek deri kullanılarak imal edilen bütün giyim ürünlerini göz önüne alalım, temizliği için çamaşır makinesinde yıkanılması hiç uygun değildir. Öyle bir durumda doğal yapısı kesinlikle bozulacaktır. Mutlaka en az 2 yılda bir boyama ve bakım işleminden geçmesi gerekmektedir. Çünkü deri nefes alan bir yapıdadır. Kuru temizleme yapılmaz, sadece boyama ve cilalama işlemi yapılmalıdır. Nemli olan bir yerde tutulur ve saklanırsa küflenecektir, bunu sakın unutmayın. Kuru ve nemsiz bir ortamda, normal oda sıcaklığında muhafaza edilmesi gerekmektedir. Eğer bu kurallara uygun şekilde muhafaza edilir ve bakımı yapılırsa 10 yıldan fazla bir süre rahatça kullanabilirsiniz.

 

Erkek deri kaban modelleri hangi deri türlerinden üretilmektedir?

Erkek deri kaban uzun bir boy ölçüsüne sahip dış giyim ürünüdür ancak tamamen tek parçadan oluşmamaktadır. Üretimi için dana derisi, koyun ve kuzu derisi veya manda derisi kullanılabilir. "Çok satın alınan napa deri kaban erkek modeli için de bu deri çeşitleri kullanılmaktadır." (Napa, dana, manda, koyun, keçi, kuzu derisinin cildinin finisaj işlemi görmesi neticesinde meydana gelen deri türüdür.) İsteğe bağlı olarak bizon derisi, geyik derisi de erkek deri kaban üretiminde kullanılmaktadır.

 

Erkek kışlık deri kaban fiyatları hakkında bilgi

Yazımızda bahsettiğimiz üzere çeşitli kumaşlardan imal edilen erkek kaban türlerinden kullanımı en rahat ve en uzun ömürlü olan, hiçbir zaman modası geçmeyen erkek deri kabanlardır. Fiyatları ise bir çok unsura bağlı olarak farklılık göstermektedir. Örneğin kürklü erkek deri kaban modelleri astarlı modellere göre daha yüksek fiyatlardadır, bunun sebebi içlik adı verilen kürkten kaynaklanmaktadır. Yine fermuarlı ve düğmeli modelleri de fiyat farklılıkları göstermektedir. Ayrıca üretimde kullanılan deri türü de fiyatlara artı veya eksi değer olarak yansımaktadır. Ve son olarak marka konusuna değinmek isteriz. Erkek deri kaban fiyatlarının yüksek olmasının bir sebebi de markaların uyguladıkları fiyat politikalarıdır. Ancak bu ürünü satın almadan önce bilmeniz gereken en önemli şey A markası da, B markası da aynı cins derileri, üretim için aynı özellikte dikiş makinelerini ve aynı çeşit malzemeleri kullanmaktadır. A markasının sattığı ürün ile B markasının sattığı ürünler arasındaki fiyat farkı ürün kalitesinden değil büyük markaların reklam harcamalarından kaynaklanmaktadır. Son olarak E-Terzi olarak kendi üretimimiz olan ve en iyi kalitedeki erkek deri kaban modellerini siz saygı değer müşterilerimize %100 garantili olarak sunmaktayız. Ve alışverişlerinizde de ücretsiz kargo ve kredi kartları için peşin fiyatına 3 taksit avantajı olduğunu belirtmek isteriz. Aklınıza takılan soruları E-Terzi müşteri hizmetleri departmanına çekinmeden sorabilirsiniz.