Kadın Deri Ceket

Şık ve Kaliteli Kadın Deri Ceket Modelleri

Kadın deri ceket nedir? Nasıl üretilir? En popüler kadın deri ceket modelleri hangileridir? Kadın deri ceket modelleri nasıl temizlenir? gibi aklınıza takılan tüm sorulara, bu kategorimizde cevap bulabilir, beğendiğiniz deri ceket kadın modellerini satın alabilirsiniz.

 

Çok tercih edilen kadın deri ceket modelleri hangileridir?

Her markanın, kendisine özgü modelleri vardır. Tanınmış deri ceket markalarının tasarımcıları, modellerinde kendi çizgilerini yansıtır. Fakat dünyaca ünlü markaların oluşturdukları modellerden bazılarını, sizler için bir araya getirdik.

Klasik kadın deri ceket: Sade ve klasik bir tarz olması nedeniyle, her yıl giyilebilir.

Saçaklı kadın deri ceket: 80’li yılların havasını yansıtan bu tarz, biraz daha retro görünüm sevenler için ideal.

Trençkot tarzı kadın deri ceket: Daha uzun ve daha sade olan bu kadın deri ceket modeli, özellikle soğuk kış aylarında tercih ediliyor.

Kapitone kadın deri ceket: Kabarık deri ceket olarak bilinir. Kırpılmış bir pantolondan, şemsiye modeli bir eteğe kadar herhangi bir kıyafetle uyumlu olarak kombine edilebilir.

Kruvaze kadın deri ceket: Ön parçaları birbiri üzerine geçecek şekilde yapılmış olan deri ceketlerdir. Fermuar ya da düğme kullanılmadığı için, daha farklı bir görünüm verir. Dediğimiz gibi, her markanın kendine has bir stili vardır. Kadın deri ceket modelleri, tasarımcının elinden çıkan modellere göre değişir. Şimdi isterseniz, hangi model deri ceket seçebileceğiniz hakkında birkaç ipucu verelim. Böylece konuya daha çok hakim olabilirsiniz.

Hangi renk kadın deri ceket modelini satın almalısınız?

Hangi renk kadın deri ceket bana daha çok yakışır? sorusunu sormadan önce, gerçek bir deri ceket mi yoksa imitasyon bir deri ceket mi alacağınıza karar vermelisiniz. Bunun için önce bütçenizi belirlemeli, ardından bayan deri ceket fiyatlarına bir göz atmalısınız. Tüm bu aşamaları gerçekleştirdiğinizi farz ederek, sizlere kadın deri ceket renk seçimi hakkında birkaç ipucu vermek istiyoruz.

 1. Kaliteli ve hoş bir deri ceket almak, göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Onlarca marka ve model arasından, hem bütçeye hem de göz zevkimize uygun olanını seçmek, oldukça zaman alan bir iştir. Alacağımız deri ceketin fiyatı, markası, modeli, rengi gibi etkenler, bizi oldukça zorluyor.

2. İlk olarak karar vermemiz gereken şey, istediğimiz deri cekete ayırabileceğimiz bütçedir. Bunu bir filtre gibi düşünün. Bir ilan sitesine girdiğinizde; size filtrelemeniz için birkaç özellik gösterilir. Fiyat, marka, renk, tasarım, vs..

3. Bütçenizi belirledikten sonra, size en çok yakışacak olan deri ceket modelini belirleyin.

4. Kadın deri ceket modelleri arasından, size en çok yakışacağını düşündüğünüz stili belirledikten sonra, sıra renk seçimine geliyor. Fakat bu aşama, sanırız işin en zor kısmı. Renkli bir deri ceket giymek, kendinizi ifade etmenin şık ve eğlenceli bir yoludur. Fakat bulunduğunuz çevre henüz buna hazır olmayabilir. O yüzden meraklı bakışlara maruz kalabilirsiniz. Eğer bu bakışlara aldırmayacağınızı düşünüyorsanız, o zaman istediğiniz rengi seçmekte özgürsünüz.

 

Siyah kadın deri ceket

Siyah, modası geçmeyen renklerin başında gelir. Acun Ilıcalı’nın siyah tişörtü herkesçe malum. Siyah renk denildiğinde, akla ilk olarak matem ya da cenaze geliyordu. Fakat o günler oldukça eskide kaldı. Bugün, serseri ve gotik bir karakteri bile içinde barındırabiliyor. Siyah deri ceket; gücünüzü ve zekanızı simgelemenin yanı sıra, daha asi ve daha gizemli bir yönünüzü ortaya çıkarabilir. Klasik bir tarz olduğundan, bir rocker ya da sıradan bir gezgin izlenimi verebilir. Günlük yaşam için oldukça uygundur. Vücudunuza uygun olan klasik bir tarz, sizi daha otoriter gösterecektir.

 

Kahverengi kadın deri ceket

Kahverenginin geçmişine baktığımızda, daha maceraperest bir ruh halini yansıttığını söyleyebiliriz. Toprak rengini temsil ettiğinden; çalışkanlık, kararlılık ve sağlamlıktan bahsetmemiz mümkün. Burada iki seçenek karşımıza çıkıyor; Açık kahve deri ceket mi yoksa koyu kahve deri ceket mi seçmeliyiz?

 

Açık kahverengi kadın deri ceket

Siyaha göre daha soft bir renk olduğundan, özellikle bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir renktir. Western filmlerini izleyen hanımlar, bu renk tonundan oldukça etkilenmektedir. Özellikle sonbaharda tercih edilen bir renktir. Kovboy çizmesi giyen hanımlar, kıyafetlerinin tamamlayıcısı olarak görürler.

 

Koyu kahverengi kadın deri ceket

Görünümünüzü belirgenleştirmek için, siyah kadar etkili bir renk tonudur. Özellikle pastel renkli gömlek ve kazaklarla oldukça uyumludur. Siyah deri ceketlerle kıyaslandığında, daha rahat ve günlük yaşam için daha uygundur.

 

Kırmızı kadın deri ceket

Kırmızı deri ceket denildiğinde akla gelen ilk isim, hiç şüphesiz Michael Jackson’dur. Thriller albümünde giydiği kırmızı deri ceket, hala hafızalardadır. Siyah kot pantolon ve havalı bir gömlek ile harika bir kombin oluşturur. Dikkat çekmeyi sevenler için oldukça iyi bir seçimdir.

 

Beyaz kadın deri ceket

Beyaz bayan deri ceket giymek, herkesin harcı değildir. Cesaret ve kararlılık ister. Özellikle siyah pantolon, krem rengi bluz ve uygun aksesuarlarla tamamlandığında, bulunduğunuz ortamda “Ben buradayım” dersiniz.

 

Mavi kadın deri ceket

Elektrik mavisi, bir deri ceket için oldukça çarpıcı bir renktir. Görünüş itibariyle her ne kadar radikal bir seçim olsa da, siyah ve beyaz kıyafetlerle kombinlendiğinde, oldukça çarpıcı sonuçlar vermektedir.

 

Deri ceket kadın modelleri nasıl üretilir?

Bayan deri ceketlerinin yapım aşamaları, diğer ceket ve palto türleriyle birbirine benzer. Bundan kısaca bahsedelim. İlk olarak tabakhaneden hayvan derileri getirilir. Bu derilerin işlenmiş olması gerekmektedir. Ardından bu deriler, Asorti adı verilen renk ayırma işlemine tabi tutulur. Daha sonra kesimhane bölümüne götürülerek, istenen modelin kesim aşamaları gerçekleştirilir. Burada kalıplar halinde kesilen deri parçaları, dikimhaneye götürülerek, cekete şekli verilir. Ardından düğmeleri ve fermuarları dikilir ve dikim işleminden kalan iplik parçaları temizlenir. Temizlenen bayan deri ceketler, kalite kontrol ekibinin gözetiminden geçer. En son ütüye alınan ceketler, buharlı ütü yardımıyla son şeklini alır.

Deri ceket kadın modelleri hangi parçalardan oluşur?

Aslında diğer üst kıyafetlerle aynı parçalardan oluştuğunu söyleyebilir.

• Ön kısım: Göğüs ve karın bölümünü oluşturan kısım.

• Arka kısım: Sırt, omuz ve bel bölümünü oluşturan kısım.

• Kol bölümü

• Yaka bölümü

• Manşet bölümü

• Kemer bölümü

• Cep bölümü

 

Kadın deri ceket seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Kadın deri ceketlerinin seçiminde göz önünde bazı kriterler mevcuttur. Bunlar;

Sağlamlık: Kaliteli bir bayan deri ceketinin en önemli özelliklerinden biri, dayanıklı olmasıdır. Ham madde olarak kullanılan hayvan ne kadar büyükse, derinin kalınlığı ve dayanıklılığı o kadar fazla olacaktır. Böyle bir deri cekete uygun bakım yapılırsa, neredeyse ömür boyu kullanılabilir.

Kaliteli işçilik: Bir deri ceketi kaliteli yapan noktaların başında, onu yapan ustanın işinin ehli olmasıdır. Tabii bu, el yapımı deri ceketler için geçerlidir. Günümüzde fabrikasyon deri ceketlerin yapıldığını düşünürsek, burada da marka faktörü bir adım öne çıkıyor.

Kullanılan deri türleri: Şu deri daha iyidir, şu deri daha kötüdür demek biraz yanlış olur. Çünkü her derinin, kendine has bir özelliği vardır. Dana, koyun, keçi derisinden yapılmış kadın deri ceket modelleri ilk tercihiniz olmalıdır.

 

En ünlü kadın deri ceket markaları hangileridir?

Bayan deri ceket markalarını göz önünde bulundururken, şunu söylemeden geçmek istemiyoruz. Aslında kaliteli diye aldığınız bir deri ceket sizi hayal kırıklığına uğratabilirken, hiç ummadığınız bir marka sizi sevince boğabilir. Dolayısıyla sadece markaya değil, burada yazdıklarımızı da göz önünde bulundurun. Dünyaca ünlü alışveriş mağazalarında satılan kadın deri ceket markalarından öne çıkanlar şunlardır;

• Reiss

• Zadig & Voltaire

• Frame

• Belstaff

• All Saints

• Stylebop

• Topshop

• Whistles

• Moschino

• Maje

• Mango

• Zara

 

Kadın deri ceket fiyatları ne kadar?

Alışveriş sitelerine girdiğinizde, oldukça farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Hakiki deri ceket fiyatları ile suni deri ceket fiyatları arasındaki belirgin farkı mutlaka göreceksiniz. Kadın deri ceket fiyatları; marka, model, kullanılan malzeme, işçilik, kalite gibi etkenlere göre, 450 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir.